دیگ آب داغ - آب گرم

تشخیص بویلر بخار از بویلر آب داغ و مزایای سیستم گرمایشی آنها


بویلر‌ها دارای اهداف یکسانی هستند و فضا را به روش‌های مختلف گرم می‌کنند. دیگ‌های بخار فضا را با بخار گرم می‌کنند در حالیکه دیگ‌های آب داغ، آب داغ را در فضا تصفیه می‌کنند. کنترل درجه حرارت بویلر، اندازه و دفترچه راهنما تعیین می‌کند که بوبلر بخار است یا بویلر آب داغ. درجه‌های اندازه‌گیری روی بویلر را بررسی کنید. اگرچه بویلر بخار و آب داغ شبیه به هم هستند اما بویلرهای بخار دارای معیار کنترل‌های مختلفی است. اگر بویلر دارای درجه بخار بر روی رادیاتور، لوله شیشه‌ای ارتفاع‌نما بر روی بویلر، فیدر آب اتوماتیک، شیر فشار یا کنترل محدوده بخار باشد شما به احتمال زیاد یک دیگ بخار دارید. بر خلاف بویلرهای آب داغ، بویلرهای بخار اتاق را با بخار گرم می‌کنند. بویلر در واقع آب را جوش می‌آورد و بخار را از طریق لوله‌ها می‌فرستد و سپس با رادیاتور نصب شده در اتاق فضا را گرم می‌کند.
 دیگ آب داغ
سیستم‌های گرمایشی بویلر با گرم شدن آب کار می‌کنند و با چرخش آن از طریق رادیاتور فضا را گرم می‌کنند. برخی از سیستم‌ها آب را می‌چرخانند تا زمانیکه به بخار تبدیل شود اما انواع دیگر فقط از آب داغ استفاده می‌کنند. گرما از بخار یا آب به فضای اتاق ساطع می‌شود تا زمانیکه آب یا بخار سرد می‌شود؛ آب سپس به بویلر از طریق لوله‌های برگشتی برمی‌گردد تا دوباره گرم شود. سیستم‌های بویلر به خوبی در ساختمان‌های بزرگ عمل می‌کند به همین دلیل است که در بسیاری از آپارتمان‌ها کار گذاشته می‌شود. آب داغ در سرتاسر ساختمان از بویلر بزرگ در زیر زمین توسط یک سری لوله به چرخش در می‌آید. سیستم‌های بویلر به آسانی می‌توانند متناسب با فضای ساختمان اندازه‌گیری شوند. به دلیل اینکه سیستم‌های بویلر اتاق را با استفاده از حلقه‌های بسته گرم می‌کنند آنها گرد و غبار را بر خلاف سیستم‌های کوره‌ای هوای تحت فشار ایجاد نمی‌کنند. این گرد و غبارها باعث ایجاد مشکل برای افرادی می‌شود که مبتلا به آلرژی و حساسیت هستند و به خصوص برای سلامتی همه افراد مضر است. گرما در سیستم‌های بویلر از طریق رادیاتور به هوایی که قبلا در اتاق وجود داشته ساطع می‌شود و بنابرای هوای جدیدی تولید نمی‌شود و هوا مانند سیستم هوای تحت فشار حرکت نمی‌کند. عدم ایجاد هوای جدید و نیز عدم ایجاد حرکت در هوا هر دو باعث از بین رفتن مشکلات گرد و غبار می‌شود. سیستم‌های بویلر همچنین می‌توانند با بخش‌های جداگانه‌ای ساخته شوند که روشن و خاموش شوند و این امر به مالکان خانه اجازه می‌دهد که برخی قسمتها را گرم کنند و یا قسمت‌های مختلف را با دماهای مختلفی گرم کنند. صدای کمی که سیستم‌های گرمایشی بویلر تولید می‌کنند محدود به سوختن گاز یا مواد سوختی دیگری می‌شود که آب را در بویلر گرم می‌کند. بنابراین سیستم‌های بویلر بسیار بی‌صدا هستند. سیستم‌های هوای فشرده دارای صدای گردش هوا هستند.

دیگ ( بویلر ) آب داغ : در ظرفیت های 300.000 الی 5.000.000 کیلو کالری

دیگ (بویلر ) آب گرم: در ظرفیت های300.000الی 5.000.000 کیلو کالری

فولاد مصرفی در ساخت بویلر مطابق استاندارد DIN1755 و از نوع 17Mn4 و نیز لوله های مصرفی از نوع بدون درز آتشخوار مطابق استاندارد DIN17175 و از نوع ST35.8 می باشد.
- کلیه دیگ های ساخته شده با 1.5 برابر فشار طراحی مورد تست هیدرواستاتیک قرار می گیرد.
- دیگ های آبگرم و آبداغ بخارنیرو در صورت نصب و راه اندازی صحیح به مدت 36 ماه گارانتی می شوند.

دیگهای آب گرم

دیگ های آب داغ