دیگ روغن

تفاوت انواع دیگ‌ها و کاربرد آنها


بویلرها سیستم‌های طراحی شده برای گرم کردن هوا یا آب برای تولید گرما یا انرژی هستند. آنها می‌توانند  فوق‌العاده ساده یا نسبتا پیچیده باشند، اما مدل‌های پایه آنها دارای محفظه محصور شده‌ای هستند که در آن گرما برای آب به کار می‌رود و سپس در سراسر سیستم برای ایجاد آب داغ یا بخار به گردش درمی‌آید. بسیاری از سیستم‌های گردشی خانه و هیترهای آب که از بویلرها استفاده می‌کنند در واقع آب به جوش نمی‌آید، بلکه به جای آن آب در دمایی بین تقریبا 42.13 تا 93.3 درجه سانتیگراد گرم می‌شود اگرچه برخی از افراد برای صرفه‌جویی در انرژی و هزینه در دمایی پایین‌تر تنظیم می‌کنند.
دیگ بخار دارای یک مخزن تحت فشار است که در آن آب تحت فشار گرم شده و به بخار تبدیل می‌شود. این نوع دیگ در سیستم‌های گرمایشی ساختمان، نیروگاه‌ها، صنایع مواد غذایی، سونای بخار و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. در دیگ آب گرم گرمایشی هیچگونه بخار آبی تولید نمی‌شود بلکه آب گرم جهت گرمایش در یک مدار به گردش درآمده و مجددا به دیگ باز می‌گردد. این نوع دیگ‌ها در سیستم‌های گرمایشی با قرار دادن در موتورخانه ساختمان باعث تولید گرما می‌شوkد. دیگ‌های آب داغ نوع دیگری از بویلرها هستند که در فشارهای بالاتر، آب بالای 100 درجه سانتیگراد تولید می‌کنند. به طور کلی دیگ‌های آبگرم و آب داغ در موتورخانه برای تولید آب گرم رادیاتور، گرمایش از کف، فن کوئل  و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیگ‌های آبگرم از نظر جنس به دو نوع دیگ‌های آبگرم فولادی و دیگ‌های آبگرم چدنی تقسیم می‌شوند. در بویلرهای آب گرم فولادی از فولاد و در بویلرهای آب گرم چدنی از چدن به عنوان ماده اصلی استفاده شده است و معمولا دیگ‌های آبگرم چدنی نسبتا به دیگ‌های فولادی دارای عمر کوتاهتر اما قابلیت حمل و نقل آسان‌تر هستند.

دیگ روغن
دیگ روغن داغ در صنایع برای گرمایش روغن‌های مخصوص حرارتی و نیز جهت انتقال حرارت‌های غیر مستقیم در فرایندهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم دیگ روغن داغ نسبت به دیگ بخار دارای مزیت‌هایی از جمله کارکرد آسان و بدون ایجاد سر و صدا، سهولت تعیین و کنترل درجه حرارت دلخواه، کار کردن در دمای بالاتر از 350 درجه سانتیگراد و نیز فشار اتمفسر، ایجاد مشکلات کمتر ناشی از رسوب‌زدایی و خوردگی و نیز عدم نیاز به تجهیزاتی مانند تله بخار، دستگاه سختی‌گیر و غیره می‌باشد.

دیگ ( بویلر ) روغن داغ : در ظرفیت های 100.000الی 5 میلیون کیلو کالری

فولاد مصرفی در ساخت بویلر مطابق استاندارد DIN1755 و از نوع 17Mn4 و نیز لوله های مصرفی از نوع بدون درز آتشخوار مطابق استاندارد DIN17175 و از نوع ST35.8 می باشد.
- کلیه دیگ های ساخته شده با 1.5 برابر فشار طراحی مورد تست هیدرواستاتیک قرار می گیرد.
- دیگ های آبگرم و آبداغ بخارنیرو در صورت نصب و راه اندازی صحیح به مدت 36 ماه گارانتی می شوند.

دیگهای روغن